viagra cialis
2buy viagra2buy cialis2viagra online2cialis online
Beszámoló a nemzetiségi napokról PDF Nyomtatás E-mail
2007. március 29. csütörtök, 11:56

 A versenyre a gyerekek által készített receptkönyvek, heti étrendek, valamint falvédőtervek megtekinthetők a Heimatmuseum (Budapesti u. 47/1) első helységében.

 


2007. március 26. hétfő, de 9-12

ÓVODÁSOK TÁNCHÁZA

Helyszín: Jókai Mór Művelődési Ház.

Közreműködött: a Szigetújfalui Nemzetiségi Tánccsoport Huszákné Ica vezetésével

Az óvodai csoportokat beosztotta: László Gáborné Herendi Mónika

Résztvevők száma: 130 fő


2007. március 27. kedd, 14.00

NÉMET ÉNEKVERSENY

Helyszín: Ifjúsági Klub

Kategóriák:    1.-2. osztály

                    3.-4. osztály

                    5.-8. osztály

Zsűritagok voltak:

Dauner Mária elnök, a templomi énekkar karnagya

Tóth Györgyné Bencze.Mária BNNÖ képviselő

Heéger Júlia, Budaörsi Zeneiskola tanára

Heves Ferenc, az LdU oktatási referense

Joósz József, a Lyra Dalkör tagja

 

Eredmények:

            Név                            Iskola                                Felkészítő tanár

1-2.o.

I.   Horváth Petra       Mindszenty J.R.K.Á.I.     Szentváry-Lukács Erika

II.  Pongrácz Lilián     Mindszenty J.R.K.Á.I.     Szentváry-Lukács Erika

III. Nyuli Boglárka      Mindszenty J.R.K.Á.I.     Némethné Gálvölgyi Mária

 

3-4.o.

II.    Róka Bianka         I. sz. Ált. Isk.             Temesi Eszter

II.   Csányi Borbála,

        Nagy Boglárka     Mindszenty J.R.K.Á.I.    Dienes Rita

III.   Hugauf Sára        Mindszenty J.R.K.Á.I.    Pintér Anasztázia

 

5-8.o.

I.   Kecskés Rita       Mindszenty J.R.K.Á.I.    Szentváry-Lukács Erika

I.   Donkó Mária,

     Kerecsen Fanni,

     Apatini Nikolett     Bleyer Jakab N.N.Á.I..   Horváthné Palóczi Gyöngyi

III. Skopp Júlia         I. sz. Ált. Isk.            Göncziné Szurdi Ágnes


2007. március 28. szerda, 11.00

HELYTÖRTÉNETI VETÉLKEDŐ

Helyszín: Ifjúsági Klub

Téma: Die Küche und ihre Einrichtung

Feladatok voltak:

  • Előzetes feladat: egy hagyományos budaörsi sütemény elkészítése, a kész sütemény bemutatása. A csoport egy tagja mondja el németül az elkészítés menetét, a receptet német nyelven.
  • Előzetes feladat: számítógép segítségével kis kétnyelvű budaörsi szakácskönyv összeállítása (5-6 étel), mellékletként ismertessék a legtöbbet használt fűszereket és felhasználási módjukat.(német és magyar nyelven, az ételek neve budaörsi nyelvjárásban is), szóbeli ismertetés magyar nyelven.
  • Előzetes feladat: egy régi budaörsi hétköznapi heti étrend összeállítása magyar és budaörsi nyelvjárásban is, szóbeli ismertetés magyar nyelven.
  • Tervezzünk falvédőt! Falvédő készítése valamilyen kézműves technikával.(rajz, festés, zsírkréta, szalvétatechnika stb.)
  • A Heimatmuseum konyhájának, a múltban használt konyhai eszközök, tárgyak és tevékenységek ismertetése különböző feladatokkal.
  • Esszékérdés: mikor volt jobb háziasszonynak lenni, régen vagy most? (szóban, jegyzetek alapján, magyarul)                                                                                               

 

A zsüri tagjai voltak:

Ritter Imre elnök, BNNÖ elnökhelyettes

Tóth Györgyné Bencze Mária BNNÖ képviselő

Boros György BNNÖ elnök

Hesz Ferencné, Lyra tag

Luntz Ottokárné, Lyra tag, a Heimatmuseum munkatársa

 

Eredmények:

I.hely

  • Zunic Norbert, Füzesi Dóra, Pelikán Katalin, Illyésy Attila, Kendernay Márk, Matók Máté
    Bleyer Jakab Német Nemz. Ált. Isk. 6.o., felkészítő tanár: Feirtag Mónika
     
  • Borbély Zsuzsanna Schenk Dóra, Pál Panna, Bayer Brigitta, Savanya Fanni
    1.  sz. Ált. Isk. 8.o., felkészítő tanár: Borda Hajnalka, Oláh Rita

 

II.hely

  • Darkó Tünde, Farkas Lívia, Fülöp Krisztina, Maksai Kata, Csiszár Dóra, Kárpáti Zoltán
    1.  sz. Ált. Isk. 5.o., felkészítő tanár: Takácsné Berki Veronika

  • Nagy Csanád, Róth Richárd, Molnár-Göb Márton, Matók Dániel, Bán Bence, Fernengel Ágnes
    Illyés Gyula Gimnázium  8.o., felkészítő tanár: Balogh Anna

 

III.hely:

  • Rozsondai Júlia, Árpás Amarilla, Párkányi Zsófia, Bisztriczky Bencze, Lengyel Richárd
    Mindszenty J.R.K.Á.I. 7.o., felkészítő tanár: Nagyné Kántor Éva

 

IV.hely

  • Varga Katalin, Varga Júlia, Kecskés Rita, Molnár Boglárka, Bogyai Bernadett
    Mindszenty J.R.K.Á.I. 6.o., felkészítő tanár: Nagyné Kántor Éva

2007. március 29. csütörtök, 14.00

ALSÓS VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY

Helyszín: Ifjúsági Klub

 

Zsűri::  

Bradeánné Gacs Judit főiskolai docens,elnök,

Tóth Györgyné Bencze Mária BNNÖ képviselő

Bartyik Sándorné Dohndorf Bea, a Neue Zeitung Junior főszerkesztője

Kovács Zoltán, színész (A Budaörsi Passióban az Evangelista szerept játszotta)

Kőrösné Herein Mária középiskolai tanár, Budakeszi

 

1-2.o. 

         Név                            Iskola                            Felkészítő tanár

I.     Pongrácz Lilián     Mindszenty                 Szentváry-Lukács Erika

 II.   Dudás Fanni        1. sz. Ált. Isk.             Deérné Fóris Diána

III.  Schenk Bence       Mindszenty                 Szentváry-Lukács Erika

III.   Horváth Petra      Mindszenty J.R.K.Á.I.         Roszel Annamária

 

3-4.o.

I.   Bíró Bendegúz        1. sz. Ált. Isk.                Deérné Fóris Diána

II. Tímár Annabella      1. sz. Ált. Isk.                Deérné Fóris Diána

II. Haspel Borbála        1. sz. Ált. Isk.                Deérné Fóris Diána

III.Szkiba Zsófia         Mindszenty J.R.K.Á.I.        Roszel Annamária


2006. március 29. csütörtök, 16.00

DRAMATIKUS JÁTÉK

Helyszín: Ifjúsági Klub


Zsűri:   

Frigyesi András rendező, elnök,

Karsai Klára színész,

Háromszéki Gyulaszínész, rendezőasszisztens, színész

Herwerth Sándor BNNÖ képviselő,

Balczer Szabolcs a Heimatmuseum munkatársa,

Szmuda István, Lyra tag

 

I. hely
  • "Wunder- maschine"
    Bleyer Jakab Német Nemz. Ált. Isk. (10 fő)Felkészítő tanár:  Mátéfi Lászlóné Pénzesné Molitor Krisztina

II. hely

  • "Die Sage des Türkensprungs"
    Bleyer Jakab Német Nemz. Ált. Isk. (26 fő)
    Felkészítő tanár: Feiertag Mónika

III. hely

  • "KREATIV AG"
    1.sz. Ált. Isk. 8.n (24 fő)
    Felkészítő tanár: :Borda Hajnalka Oláh Rita

  • Gestiefelter Kater
    Mindszenty 5.o. (17 fő)
    Felkészítő tanár:  Nagyné Kántor Éva

 

GRATULÁLUNK MINDEN RÉSZTVEVŐNEK AZ ALAPOS FELKÉSZÜLÉSHEZ ÉS A REMEK TELJESÍTMÉNYHEZ!

 
Virtuális séta Budaörsön
virtualis_seta
Régi életképek
Eseménynaptár
<<  Júl. 2014  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Partnereink